Pátek 21.12.2012 v 20:12 hodin
Hospůdka "NA KONCI SVĚTA" ve Vítovce (V den promítání se v hospůdce nekouří!)

K pití bude připraveno pivo z minipivovaru Na Kopečku ve Svitavách a to 12° světlá, nefiltrovaná, nepasterovaná a 13°American Red Ale.

Pod sluncem tma

Dokumentární film
Česko, 2011, 81 min V roce 2006 odjeli dva čeští elektrikáři Milan a Tomáš do zambijské vesnice Mupande. S využitím „africké improvizace vyššího stupně“ se jim podařilo elektrifikovat místní školu, kliniku a několik domů a vysvobodili vesničany z hluboké rovníkové tmy. Po pěti letech se vracejí na místo svého záslužného činu a ke svému zděšení nacházejí důmyslně vybudovaný systém v troskách. Se značnými obtížemi a s bezpočtem nadávek z úst temperamentního Tomáše se pouštějí do oprav škod způsobených neodbornými zásahy vesničanů. Nejnovější a ryze autorský snímek úspěšného českého dokumentaristy Martina Marečka přináší ve velmi sevřeném tvaru ukázkovou studii nejrůznějších úskalí rozvojové pomoci včetně častého rizika spasitelství. Bez jakýchkoli hodnotících soudů zároveň skvěle a místy humorně vykresluje rozdíly v kultuře, myšlení a chování Afričanů a Evropanů.

Easy Company

Oderská skupina v čele s Martinem Olshakem zahraje, mimo vlastní tvorbu, také skladby Neila Younga, Grateful Dead, Tracy Chapman ...

easy company

DG LYNX

Zahraje na australský domorodý nástroj DIDGERIDOO.

Malíř Santiago

V páteční večer bude hospůdka vyzdobena obrazy oderského malíře.

santiago

Kapacita 50 míst, vstup pouze s platnou vstupenkou, rezervace na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .