Sobota 14. dubna 2012 ve 20.00 hodin

Hospůdka "NA KONCI SVĚTA" ve Vítovce

trou de fer K občerstvení bude připraven hezky pěkně pečený bůček po studenu s chlebem máznutým silnou vrstvou výpeku a na talíři třeba aj nějaké decentní přílohy (cibule, křen,....).

Točit budeme polotmavou 13° > Pirát z minipivovaru Parník - Přerov.

Film je autentickým svedectvom piatich kamarátov, ktorí sa vybrali do tropického pralesa Réunion v Indickom oceáne, aby v srdci najdivokejšej prírody zdolali najťažší kaňon sveta. Pre odborníkov je Mount Everestom medzi kaňonmi. Do jeho útrob dokážu zlaniť len tí najlepší, avšak bez záruky návratu.

Okolie kaňonu patrí medzi najdaždivejšie regióny sveta. A práve v tom spočíva jeho vysoká obtiažnosť a nebezpečnosť. Previsnuté zlanenia tu dosahujú niekoľko sto metrov...

Koľko trvá navŕtanie nitu do porézneho čadiča? Koľko metrov lán je potrebných na zostup a ako si poradiť so záťažou na lane? Dá sa vôbec po monzúne prejsť kaňonom? Čo ak príde nával vody? A čo ak sa niekto zraní? A ak sa počas filmu neustále pýtate prečo, na konci budete poznať odpoveď ...

Žáner: dobrodružný dokumentárny film
Minutáž: 55 min.
Kamera, scenár, réžia: Pavol Barabáš
Strih: Róbert Karovič
Dramaturgia: Alois Ditrich
Hudba: Michal Novinski
Členovia expedície: Natália Borecká, Miroslav Dušek, Martin Chroumal,
Jaro Holeček, Pavol Barabáš
Rok výroby: 2011

csfd86%

TROU DE FER from Pavol Barabas on Vimeo.

na stupnich vitezuCitlivé, formálně vytříbené a místy úsměvné portréty představují pět atletů, kteří se ve skromných podmínkách připravují na 18. mezinárodní seniorské mistrovství světa ve finském Lahti.

Tvůrci snímku nám výmluvně ukazují, kolik zdravého ducha, svěží mysli a obdivuhodné kondice je možné uchovat ve starém těle; ať jde o stoletého Vídeňana Alfreda Proksche, který ve volném čase maluje ženské akty, 94letou italskou diskařku Gabre Gabric-Calvesi, 93letého sveřepého sprintera ze Stockholmu Herberta Liedtkeho či 82letého skokana do výšky Jiřího Soukupa z Hradce Králové.

Příprava na mistrovství i samotné závody, při nichž nechybí nervozita ani pravá sportovní rivalita, pro ně představují především závod s časem. Snímek nahlíží i do soukromí seniorských atletů, pro něž není největší výzvou pokoření světového rekordu, ale jejich věk. Přesto doufají, že příští rok bude jejich výkon ještě o stupínek lepší.

Jan Tenhaven / Germany, Austria / 2010 / 94 min.

csfd87%