Vytisknout
Akční Odry.cz

Sobota 21. ledna 2012 v 19.00 hodin

Hospůdka "NA KONCI SVĚTA" ve Vítovce

alaska

NOVINKA!

Již od 17.00 hodin program pro děti (cca 1 hodina), promítneme vybrané animované pohádky z AniFestu 2010.

K občerstvení bude připraven GULÁŠ výtečné chuti!

Od 19.00 hodin promítneme české, špičkové filmy, převážně ze zimního prostředí.

SugarBeat - ženy v extrémních sportech
Ultim8 Separation - patří mezi nejlepší freeski filmy světa
Thats Alaska men - dokument z cesty českých lyžařů a snowboardistů do mekky freeridingu - na Aljašku
Matrix Reloaded - film o posunutí hranice mixového lezení ve Vysokých Tatrách

SugarBeat

 

Projekt SugarBeat si klade za cíl přiblížit sportovní i širší veřejnosti svět žen věnujících se tzv. extrémním sportům. 

Film na pomezí dokumentu a sportovního klipu představí cca 15 zástupkyň něžného pohlaví ve sportech, jako jsou skateboarding, snowboarding, freeskiing či horská kola a další. 

Formou krátkých klipů propojených komentářem samotných protagonistek se tak dotkneme celé řady zajímavých témat vyplývajících z problematiky prosazování se žen ve spíše mužském odvětví.

Ultim8 Separation

Film Ultim8Separation zachycující ve freeskingové disciplíně newschoolové lyžování, není žádnou prvotinou autorů, ale navazuje na úspěšný a ve své branži oceňovaný snímek Separation z roku 2010. Nově zrodivší se Ultim8 Separation předpovídá ale možná ještě hodnotnější a úspěšnější budoucnost tohoto díla, a to nejen v Čechách. Nepochybně to dokazuje i skutečnost, že byl vybrán celosvětovým prestižním festivalem IF3 mezi nejlepší freeski filmy světa a na konci září 2011 promítán ve francouzském Annecy.

Thats Alaska man

 

Po roce se skupina českých freeriderů znovu vydala do mekky freeridingu - na Aljašku. Tým tvoří Robin Kaleta, Filip Paseka, Aleš Zeman, Martin Lucuk a v průběhu se k nim připojí i nejlepší český alpský lyžař Ondra Bank.

Za kameru se postavil Martin Vrbický, za hledáček fotoaparátu Vítek Ludvík. Za podpory firem Millet, Hudy sport a Red Bull budou kluci využívat skútrů, kempovat na ledovcích a šlapat, aby byli ve správný čas na správných místech a zachytili ty nejkrásnější sjezdy.

Matrix Reloaded 

Film Matrix Reloaded, ukazující extrémní lezení takové, jaké skutečně je... Díky chybě v Matrixu se hlavní hrdinové dostávají z vyhřátých skalek do zimních tatranských stěn. Neobyčejný film o posunutí hranice mixového lezení ve Vysokých Tatrách, napěchovaný ostrou akcí a spoustou piva...

Kapacita 50 míst.

Vstupné dobrovolné :-)